برای عضویت در کانال تلگرام کنگره کلیک کنیددبیر کنگره


دبیر علمی معماری


دبیر علمی شهرسازی


پیام دبیران علمی

پیام دبیر علمی شهرسازی
به نام خداوند عدل و خداوند داد
   
اساتيد معظم ، همكاران گرامي و دانشجويان عزيز
 
مفتخريم با ياري پروردگار، در بهمن ماه سال جاری در تهران، شهر هميشه زنده افتخار ميزبانی اساتيد، صاحبنظران، مديران، كارشناسان و دانشجويان محترم حوزه ی علوم شهری سراسر كشور را در سومين  كنگره ی بين المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورميانه داشته باشيم.
 
با توجه به نيازها و نظر سنجی از مخاطبين اصلی اين كنگره در دو سال گذشته ، همچنين موضوع روز جهانی شهرها "شهرهای فراگیر، توسعه اشتراکی"،  در كنگره امسال سعي بر آن است پنل ها و سخنراني های كليدی ارايه شده توسط اساتيد برجسته ايرانی و بين المللی و همچنين پوسترهای ارائه شده در حوزه علوم شهری به تبیین چارچوب مفهومي عدالت توزيعي و شهر عادل با مروری بر تجارب جهانی بپردازد. استفاده از  نقاط قوت این نظریه ها، رويكردها و رهيافت های برنامه ريزی معطوف به عدالت  مورد تاكيد دبيرخانه كنگره در حوزه ی شهرسازی است. 
برای دستيابی به اين امر تلاش كميته علمی بر انتخاب موضوعات و سخنرانان مجرب در اين حيطه قرار گرفته است.  
امسال  از ديگر فعاليت های اين كنگره برپايی مسابقه بهترين جمله در وصف شهر عدالت محور و تكميل " شهر عدالت محور شهری است،..." برای علاقه مندان است  كه شركت كنندگان نظر خود را به صورت ارائه فيلمي كوتاه به  بخش مسابقه علمي دانشجويی ارسال می كنند تا دانشجويان سراسر كشور نيز بتوانند از اين طريق فرصتی برای ارائه ديدگاه های خود داشته باشند . 
بدون شك ارايه ايده های خلاقانه و نتايج ارزشمند پژوهش های ارسالی پژوهشگران در حيطه های مختلف  شهرسازی  و معماری ما را در به انجام رساندن هر چه پربارتر ياری خواهد نمود.
حضور شما عزيزان در اين همايش دليل اصلي و مشوق ما براي هر چه بهتر برگزار كردن سومين كنگره بوده و اميدواريم تا بتوانيم ميزباني شايسته باشيم .
همچون گذشته اميد است در فرصت مغتنم پديد امده در اين كنگره، فاصله ميان اموزش دهندگان و اموزش گيرندگان در اجراي فرايند ارائه ی مطالب اموزشي كمتر شده و با انتقال مفاهيم جديد در عرصه مطالعات شهری، شرايطی مطلوب در برقراری حلقه ارتباطی ميان مفاهيم شهرسازی و معماری معاصر در عرصه ی ملی و بين المللی در سايه تعامل بالنده مشاركت كنندگان محترم فراهم گردد. 
  برگزار كنندگان برانند تا نتايج اين كنگره در قالب بيانيه ای كاربردی استخراج و به عنوان سند علمی ارائه گردد، از همين رو از هم اكنون اماده ايم تا در ادامه برگزاری افتخارآميز سومين كنگره نظرات همكاران محترم را برای برگزاری هرچه پربارتر و كاربردی تر به گوش جان  بشنويم و بر ديده، به منت نهيم.
 
با احترام 
الهام اميني

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به کنگره بین المللی پایداری در معماری و شهر سازی می باشد

طراحی و پیاده سازی سیستم هوشمند مدیریت همایش، همایش بانک