برای عضویت در کانال تلگرام کنگره کلیک کنیددبیر کنگره


دبیر علمی معماری


دبیر علمی شهرسازی


حضور دبیر علمی معماری کنگره در جایزه بزرگ آقاخان

جایزه ی AKAA (Aga khan for architecture) ، (آقاخان) عنوان مسابقه ای است که طرح های اجرا شده معماری  تنها هر سه سال یک بار می توانند شانس خود را در این پروژه بیازمایند.
هدف از اهداء آن،شناسایی معماران خلاق (با ایده هایی نو،برای سهل کردن زندگی بشر) و تشویق آنها به ادامه مسیر می باشد؛همچنین اکثر حاضرین در این مسابقه معماران مسلمان هستند.
پروژه ی انتخاب شده نه تنها باید برتری علم معماری را به نمایش بگذارد بلکه باید به بهبود زندگی انسان هم بیاندیشد.هدف دیگر اهداء این جایزه  تمرکز روی طرح های بومی و اداغام ایده  های سنتی و مدرن می باشد.
در مسابقه ی آقاخان 19 نامزد نهایی  اعلام شد که 3 طرح از معماران ایرانی در میان سایر طرح ها به چشم میخورد.داوران از میان 348 طرح ،باید برترین آنهارا برگزینند؛ که در نهایت بانو لیلا عراقیان رتبه ی اول را کسب کرد.
از دیگر طرح های برگزیده در این دوره مسابقه آقاخان میتوان به اماکنی چون خانه ی منوچهری (کاشان)،داکا(بنگلادش) و سوپر کیلن(دانمارک) که طرح های آنها تلفیقی از معماری مدرن و بومی میباشد،اشاره کرد.
در ادامه می توانید تصاویری از طرح های برگزیده مسابقه آقاخان 2016 و حضور جناب آقای دکتر وحید قبادیان در این مراسم را مشاهده نمایید.
 
 
 
 
 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به کنگره بین المللی پایداری در معماری و شهر سازی می باشد

طراحی و پیاده سازی سیستم هوشمند مدیریت همایش، همایش بانک